Translate

יום שני, 23 בספטמבר 2019

מרתון הסיורים ייערך בפעם השלישית בחול המועד סוכות, 20-14 באוקטובר ויכלול כ-60 סיורים ברחבי יפו. מאת שרית יוכפז

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏‏לעמוד‏, ‏חתונה‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏

כמו יפו - פסטיבל סיורים שיעיף לכם ת'סכך
מרתון הסיורים ייערך בפעם השלישית בחול המועד סוכות, 20-14 באוקטובר ויכלול כ-60 סיורים ברחבי יפו

היכן ביפו קבור הרופא הבריטי המפורסם שגילה סוג מפורסם של לימפומה? איזו מסעדה פופולרית שוכנת על חורבותיו של בית בושת יפואי ידוע? כמה סוגים שונים של חומוס אפשר למצוא בשוק פשפשים אחד?

עיריית תל-אביב-יפו בשיתוף התאחדות המלונות בתל-אביב רבתי תקיים בחול המועד סוכות מרתון סיורים לציון 150 שנים לתחילת התיירות המודרנית ביפו.
תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏שמיים‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏
צילום שרית יוכפז

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏כולל ‏‎Irit Keizman‎‏‏‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏‏‏משקפי שמש‏, ‏שמיים‏‏, ‏‏פעילויות בחוץ‏, ‏תקריב‏‏‏ ו‏טבע‏‏‏‏‏


בשנת 1869, עם פתיחת תעלת סואץ, נפתח יעד חדש לסיורים – ארץ הקודש. מאורע זה נחשב בעיני היסטוריונים רבים כתחילת עידן התיירות המודרנית ליפו – עידן שלא פסק עד היום: על פי סקר התיירות הנכנסת של משרד התיירות לשנת 2018, יפו הינו אתר התיירות מס. 1 בתל אביב-יפו. במלאת 150 שנה לאירוע ההיסטורי תקיים העירייה בחוה"מ סוכות מרתון סיורים ביפו. לצד מסלולים פופולאריים בחלק התיירותי של יפו, נעשה מאמץ מיוחד שגם עסקים ותושבים מקומיים ייהנו מהשגשוג התיירותי; לצורך כך יתקיימו סיורי טעימות בשדרות ירושלים וברחוב יפת; בתים מארחים; ומסלולים המספרים אודות ההיסטוריה הערבית של יפו. פסטיבל הסיורים הוא שיתוף פעולה של המשלמה ליפו, התאגידים העירוניים "אתרים" ו"עיר עולם ותיירות" ומוסדות תרבות ופנאי יפואיים.
בין הסיורים הייחודיים שייערכו:


 • צילום גיא יחיאלי.

 • סיור טעימות בשדרות ירושלים
 • הסודות של מושיק גלאמין – סיור עיצוב ייחודי בשוק הפשפשים
 • אין כמו יפו בלילות – סיור חיי לילה בשוק הפשפשים
 • ויברח – חדר בריחה בחוצות יפו עם גיל קופטש
 • סיור טריוויה של חידות יפואיות עם הצ'ייסר איתי הרמן
 • הסופרת מרסל מוסרי בסיור בעקבות ספריה
 • אצל דוריס – הצצה לחיי החברה הערבית
 • סיורי מסגדים וכנסיות
 • סיור טעימות בשוק הפשפשים

הסיורים יהיו פתוחים לקהל הרחב בתשלום של 100-60 ש"ח. אורחי המלונות בתל אביב יזכו בסיור חינם,  ומחזיקי כרטיס דיגיתל יוכלו לרכוש סיורים 1+1.
ההשתתפות בהרשמה מראש באתר התיירות של תל-אביב-יפו www.visit-tlv.co.il
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏עץ‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏
                                                                            
איתן שוורץ מנכ"ל עיר עולם ותיירות בעיריית תל אביב- יפו: "משרד התיירות ועיריית תל אביב-יפו מיקדו בשני העשורים האחרונים את מירב המאמצים התיירותיים בעיר בקידום ופיתוח יפו. והתוצאות מדברות בעד עצמן: מי היה מאמין שהעיר העתיקה תהפוך למוקד הסיורים, המלונאות והבילויים המוביל בעיר? תוכנית-האב לתיירות שפרסמנו השנה קובעת כי מגמה זו תמשיך גם בעשור הקרוב. והדבר החשוב מכל – בשנים הקרובות ניתן דגש מיוחד על שילוב אוכלוסיית יפו והעסקים המקומיים בשגשוג התיירותי."  

רפי שושן, מנכ"ל המשלמה ליפו: "עיריית תל אביב-יפו שמה לה בראש סדר העדיפויות את תכנון ופיתוח יפו בכל תחומי החיים, ואף הקימה את המישלמה ליפו כגוף שמטרתו קידום ופיתוח האזור. בין הפרויקטים האסטרטגיים והחשובים נמצא הטיפול במרחב התיירותי. בשנים האחרונות השקיעה העירייה בשיתוף משרד התיירות מאות מיליוני שקלים, השקעות אלו הניבו עלייה דרמטית במספר המבקרים. בסקר התיירות הנכנסת יפו דורגה כאתר פופולארי מוביל בקרב תיירים. הקסם היפואי, המשלב בין הישן לחדש ובין האותנטי למודרני, בעל חשיבות דתית- היסטורית לבני שלוש הדתות יחד עם חיים רב-תרבותיים מהווה מוקד משיכה משמעותי לתיירות משגשגת."
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏‎Sarit Yochpaz‎‏‏, ‏‏אנשים עומדים‏‏‏‏

בתמונה עם עודד גרופמןמנכ"ל התאחדות מלונות תל אביב רבתי:
 "השילוב בין חווית התייר הייחודית שעיריית תל אביב-יפו ועיר עולם מציעות בסיורים ביפו, יחד עם המוצר התיירותי שמשלב בתוכו אירועי  תרבות, קולינריה, חיי לילה וחוף יםהפכו את החופשה בתל אביב-יפו לחופשה ללא הפסקה. המלונות באזור מציעים לתייר הישראלי בחגי תשרי הטבות ומבצעים שכוללים לילה שני בחצי מחיר, ארוחת בוקר זוגית חינם, סיורים ועוד. העירייה והמלונאים מצפים להמשך הגידול המרשים בתיירות הפנים ושביעות רצון של האורחים מהחופשה.״

ירון קליין, מנכ"ל חברת אתרים: "בשנים האחרונות מובילה חברת אתרים, באמצעות החברה לפיתוח יפו העתיקה, את מרחב יפו העתיקה ונמל יפו תוך העצמת הרב תרבותיות בה. דרך הסיורים המרתקים יוכלו המשתתפים להינות מסיפורה ההיסטורי של יפו ולהתפעם מהתחדשותה של יפו העתיקה בסמטאותיה הציוריות ובגלריות האמנים. אני מזמין את הציבור הרחב להגיע ולחגוג איתנו."

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה