Translate

יום שלישי, 29 בנובמבר 2022

עיריית תל אביב-יפו תקיים בחודש דצמבר שלל אירועים ופעילויות לציון יום השוויון הבינלאומי לנשים ואנשים עם מוגבלות .ופסטיבל צלילי שאנן. מאת: שרית יוכפז

 


בְּשֻׁתָּף-

עיריית תל אביב-יפו תקיים בחודש דצמבר שלל אירועים ופעילויות לציון יום השוויון הבינלאומי לנשים ואנשים עם מוגבלות

 מאת: שרית יוכפז

 

במהלך כל חודש דצמבר תשים עיריית תל אביב-יפו דגש מיוחד לנושא שוויון זכויות לנשים ואנשים עם מוגבלות תחת הכותרת "בְְּּשֻׁתָּף". כידוע, עיריית תל אביב- יפו מובילה בכל הנוגע להתאמת והנגשת העירוניות לכל תושביה ולשם כך משקיעה משאבים אדירים ועובדת בכל יום, כל השנה, כדי להפוך את העיר לנגישה ומותאמת לנשים ולאנשים עם מוגבלות. החודש, ב-3 בדצמבר, יציין העולם את היום הבין- לאומי לזכויות עם אנשים עם מוגבלות ועל כן החליטה העירייה להגביר את פעילותה בנושא במטרה לעודד, לטפח ולקדם את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ולעלות את המודעות ליצירת סביבת חיים מאפשרת ומכלילה, שתאפשר לכל אדם את הזכות לחיות בכבוד.

 

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו:

 "תל-אביב-יפו היא עיר ששייכת לכל התושבות והתושבים שלה. לכולם ולכולן יש מקום, וכולם צריכים להרגיש כאן בנוח. עיריית תל אביב-יפו משקיעה משאבים אדירים ועובדת כל השנה כדי להפוך את העיר למכלילה ומותאמת לנשים ולאנשים עם מוגבלות. מהקמת מועדון ייעודי לתושבות ותושבים עם מוגבלות – "דיגיתל נגיש", הנגשת מבני ציבור וחופי הים, הנגשת שלל אירועי התרבות המתקיימים ברחבי העיר ועד התאמתם של אתרי האינטרנט העירוניים. החודש הקרוב מוקדש כולו לקהילת התושבים עם מוגבלות, ולכבודו יזמנו שלל אירועים מופלאים, המותאמים לכולם, כדי להמשיך ולפעול בדרך בה אנחנו מאמינים ואותה אנו מיישמים יום יום – חיים נגישים, בְּשֻׁתָּף".

 

במהלך החודש תקיים העירייה אינספור אירועים המיועדים לקהל הרחב וכמובן לקהל עם מוגבלות ולמשפחותיהם, ביניהם:

v     יריית הפתיחה לחודש השוויון ב-1 בדצמבר עם פתיחת תערוכת הצילומים "בגובה העיניים" של הצלם שרון גבאי, המציבה בקדמת הבמה נשים ואנשים עם מוגבלות ומנרמלת את המראה המיוחד שלהם. פתיחת התערוכה תתקיים במעמד, מאיר כהן, שר הרווחה והביטחון החברתי, רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו וליהיא לפיד נשיאת עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות).

v     הפנינג חגיגי בבית אריאלה שיכלול חדר חושי לילדים עם ויסות חושי- שולחנות אור, קליידסקופ, אוהל חושך, קוביות תחושתיות, מסלול רגליים יחפות; משחקייה מותאמת לפעוטות עם מוגבלות בה משחקים מותאמים, פסיכולוגית התפתחותית וקלינאית תקשורת; פעילויות וסדנאות בסימן "כראמל"- סדרת רבי המכר של הסופרת מאירה ברנע- גולדברג ועוד.

v     "מה למדתי מהבת שלי" מפגש אישי מרתק עם השחקן והקומיקאי טל פרידמן המשתף את הקהל במסע האבהות שלו לתמר בתו המאומצת

v     "אלוף העולם" מחזה מוזיקלי משיריו של חנן בן ארי במוזיאון תל אביב

v     מייצג של מרחב שקט בדיזנגוף סנטר עבור אנשים עם חרדות, קשיים רגשיים, ויסות חושי ועוד

v     הרצאה של פסקל ברקוביץ - ספורטאית פרא-אולימפית, מרצה ועיתונאית, המציגה את סיפורה המדהים והתמודדותה מהרגע שאיבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה

v     שש נקודות- מפגש עם גידי אהרונוביץ'- מורה, חלילן ועיוור מלידה בו יכיר לילדים הליכה עם מקל הליכה ומשחקי מחשב של עיוורים

v     הופעה של הנבחרת הפרא-אולימפית

 

כל הפעילויות שיתקיימו בעיר במהלך החודש יתקיימו תוך שימת דגש לרגישות לאנשים עם מוגבלות ועידוד סובלנות של יתר ציבור התושבים. המפעילים והמדריכים בפעילויות יפתחו כל פעילות בכמה מילים על שבוע השוויון ועל החשיבות של הסובלנות לאחר ולצרכיו השונים בזמן הפעילות. אירועי חנוכה העירוניים יתקיימו במעטפת של הכללה, סובלנות והתאמה לצרכים מגוונים של כלל תושבי העיר.

 

מידע על כל אירועי חודש השוויון באתר העירייה: https://bit.ly/3u31n5j


פסטיבל צלילי שאנן-

עיריית תל אביב-יפו עושה כבוד למוזיקת הקסטות שפרחה בשכונת נווה שאנן

יום חמישי, 1 בדצמבר 2022, החל מ-19:00, לאורך רחוב הגר״א

הכניסה חופשית

 

עיריית תל אביב- יפו תקיים זו השנה השנייה את פסטיבל "צלילי שאנן" שיתקיים ביום חמישי הקרוב, 1.12 לאורך רחוב הגר"א בשכונת נווה שאנן. לערב אחד, יסגר רחוב הגר"א לתנועה ותתארח בו מסיבת רחוב חגיגית עם מגוון מופעי מוזיקה שמתכתבים עם ההיסטוריה התרבותית העשירה של השכונה.  האירוע  נותן כבוד לזמרי הקסטות שהושמעו בעיקר בתחנה המרכזית הישנה בעיר והפכו לתופעה תרבותית מהפכנית.

 

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "תל אביב-יפו משקיעה היקף עצום מתקציבה ומאמציה לקידום יצירה ישראלית. מוזיקת הקסטות שצמחה בשכונת נווה שאנן בעירנו שינתה את פני המוזיקה הישראלית, היוותה מאבק חשוב לקידום השוויון והניחה את היסודות למוזיקה המזרחית הפופולרית היום. אומרים כי מוזיקה היא מכונת הזמן הטובה ביותר שקיימת, וככזאת, יש ביכולתה לקחת אותנו לזמנים ומחוזות שהיינו בהם, או כאלה שהיינו רוצים לחוות או לבקר בהם שוב. אני שמח וגאה להזמין את הציבור הרחב לבקר בשכונה במסגרת פסטיבל צלילי שאנן, ליהנות מתחושת הנוסטלגיה ולהיחשף לעושרה התרבותי".

 

בין ההופעות החיות והאמנים שיופיעו בפסטיבל:

v     לירון עמרם והפנתרים מארחים את גדולי הזמר המזרחי - ישי לוי ואבנר גדסי לחגיגה של פאנק-רוקנרול-מזרחית.

v     ריף כהן במופע חדש ״חור בלב״ -גז׳דור- בעקבות אלבומה החדש עם מוזיקה שמרכיבה בתוכה השפעות מסגנון הפרסי, תורכי, עיראקי, מרוקאי, אלג'יראי, ברברי ומזרחי של שנות התשעים.

v     צליל דנין עם האלבום החדש ״רעבה ועצבנית״ על התפר שבין בלדות מזרחיות נוגות, שירי פופ ועד להיפ הופ עצבני ושלל החיבורים שהיא נוהגת לעשות בין מזרח למערב, בין השורשים שלה ולבין העכשיו.

v     אודי צברי בחאפלה מחווה לשנות ה-80 שתגרום לכם לענטז

v     אותנטיקיס ירימו אתכם על הרגליים עם מוזיקה יוונית. יאסו!

v     כל זאת ועוד לצד- תיקלוטים ודוכנים ברחבי הפסטיבל!

 

התחנה המרכזית הישנה, שממנה יצאה מוזיקה מחשמלת כשהיא ארוזה בקופסאות פלסטיק והגיעה אל כל בית בישראל. בעידן ללא יוטיוב וספוטיפיי, עם ישראל עלה בהמוניו לשכונה לרכוש את הקסטות. הקסטות הקטנות הפיצו צלילים, קולות וניגונים מיוחדים מעולמות רחוקים-קרובים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית ובזמר העברי. זמרים, זמרות והרכבים שלא נשמעו בשום מקום אחר, קיבלו מקום של כבוד והרבה אהבה בתחנה המרכזית הישנה ההיא. מאז אותה תקופה, מייסדי הז׳אנר וגדולי הזמר המזרחי כבשו את לב הקהל הישראלי והניחו את היסודות למוזיקה הפופולרית היום. והיום הם חוזרים שוב לשכונה כדי לתת לה כבוד בחזרה.

 

 

מידע נוסף על הפסטיבל באתר העירייה-http://bit.ly/3ijqFd6


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה