Translate

יום שני, 14 בנובמבר 2016

רשת התכשיטים מגנוליה בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית השיקו פרויקט המשותף "כנפיים של תקווה" מאת: שרית יוכפז
רשת התכשיטים הבינלאומית מגנוליה בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית השיקו  הבוקר את הפרויקט המשותף
"כנפיים של תקווה"אני מצולמת עם יעל שרר-משמאל.
 עברה התעללות מינית קשה מידי אביה. בסרטה התיעודי "כביסה מלוכלכת" היא באה אתו חשבון בפנים גלויות ומישירות מבט למצלמה
שרשרת "כנפיים של תקווה" תמכר בלעדית ברשת מגנוליה וכל ההכנסות ממכירתה תוקדשנה לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית

בגלריה הוצבו מיצגים של כנפיים להעברת המסר של התקווה והחופש

עם רובי שובל וקארין דונצקי 

סלבריטאיות רבות הגיעו הבוקר לגלריה על מנת להביע הזדהות ולתמוך בנפגעי ונפגעות תקיפה מינית

שרשרת "כנפיים של תקווה" תימכר במחיר של 49 ₪  מתאריך 14.11 עד 14.12 בסניפי מגנוליה וההכנסות ממכירתה קודש לאיגוד מרכזי הסיוע

הגיעו למען מטרה טובה: אורנה בנאי, גלית גוטמן, שיר מורנו, בת חן סבג, רותי אסרסאי, סנדי בר, לירון רביבו, עדי שילון, דורון מטלון
רובי פורת שובל, מירב מילר, אשלי וקסמן, קים אזולאי ועוד.


גם השנה נרתמת רשת מגנוליה למען נפגעות תקיפה מינית.
בחודש נובמבר, בו מצוין היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, יוצאת רשת מגנוליה בשיתוף פעולה עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.

החל מ14.11.2016 ועד ל14.12.2016  תימכר שרשרת הכנפיים, בנקודות המכירה של מגנוליה ברחבי הארץ, ב-49₪ והרווחים מהמכירה יוקדשו לתרומה לאיגוד מרכזי הסיוע.
שרשרת הכנפיים "עשויה מציפוי זהב, ומסמלת מוטיב חופש, תקווה, כוח וחזון.
בשנים האחרונות יותר ויותר נשים, נערות וילדות אוזרות אומץ ויוצאות עם הסיפורים הקשים שלהן החוצה, היציאה החוצה מאפשרת החלמה ומרכזי הסיוע מלווים אותן לאורך כל הדרך."

תומר רייזברג מנכ"ל קבוצת מגנוליה מסר כי:" רשת מגנוליה מאמינה שצריך לתת חזרה לקהילה, כרשת הפונה לקהל הנשים ומעסיקה רוב של נשים, התרומה שלנו לנפגעות תקיפה מינית חשובה לנו, בשנים האחרונות התחלנו עם פרויקט המודעות לנפגעות תקיפה מינית באמצעות צמיד האינפיניטי וצמיד "שלך" ובשנה זו עם שרשרת הכנפיים המסמלת מוטיב חופש, תקווה, כוח וחזון. כל הרווחים ממכירת השרשרת יתרמו למרכז לנפגעות תקיפה מינית."

צילום: שרית יוכפז

אורית סוליציאנו מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מסרה כי:

"בשנה האחרונה אנו עדות לתחילתו של שינוי חברתי – נשים רבות מפסיקות לשתוק, מפסיקות להסתיר – הן יוצאות ומספרות את סיפורן ולכך משמעות עצומה. שרשרת הכנפיים מסמלת את הרצון של נשים רבות לא לפחד ולהתכנס – אלא דווקא לפרוס כנפיים ולפרוץ את חסמי הבושה וההשתקה. זהו מוטיב יפה ואופטימי – ואנו במרכזי הסיוע קוראות לכל אשה הזקוקה לכך לפנות אלינו לסיוע, כפי שעשו בשנה האחרונה 40,000 פונות אל מרכזי הסיוע. אנו מוקירות ומעריכות את חברת מגנוליה על התגייסותה ותמיכתה בנושא חשוב זה"

קווי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית: לנשים 1202 לגברים 1203

להשיג ב-85 סניפי מגנוליה ברחבי הארץ ובאתר מגנוליה https://www.magnolia-

jewellery.com  
 מומלץ. מטרה חשובה ביותר.
אודות רשת מגנוליה
לרשת כיום כ-85 סניפים בישראל וסניפים בקנדה, אוסטרליה ופורטוגל. כל התכשיטים במגנוליה עשויים כסף סטרלינג 925, ו/או בשילוב אבני חן, ציפוי זהב, גולדפילד ועוד, התכשיטים מגובים בתעודת אחריות לשנה.  המטרה היא להציע תכשיט אופנתי ואיכותי במחיר אטרקטיבי. 
בכל זמן נתון מוצגים בסניפים יותר מ-1500 עיצובים שונים, ומידי חודש מגיעים לסניפים כ-400 תכשיטים חדשים. הקו המנחה של מגנוליה הוא לאפשר לכל אישה, בכל גיל ועם כל טעם וסגנון, למצוא תכשיט איכותי במחיר סביר לכל כיס.

צילום: שרית יוכפז

על איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בישראל:

איגוד מרכזי הסיוע הוקם בשנת 1990. האיגוד משמש כארגון גג של תשעה מרכזי סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל.
מרכזי הסיוע פועלים הן ברמה הפרטנית בהענקת סיוע נפשי וליווי לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, והן ברמה המקומית בנושאי חינוך הסברה וחיזוק הקשר עם הקהילה.
כמו כן פועל האיגוד ברמה הארצית כסוכנות לשינוי חברתי, למען השגת זכויות ושיפור השירותים הניתנים לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, להפחתת שיעור התופעה ובטווח הארוך למיגורה ומחיקתה מהנוף החברתי הישראלי.
על אף היות האלימות המינית תופעה רווחת בחברות מפותחות, היא נתפסת רק לעתים רחוקות כהפרה בוטה של זכויות אדם, המערערת את אושיות החברה הדמוקרטית. איגוד מרכזי הסיוע פועל בגישה רב-תחומית על מנת למגר את התופעה המושרשת וההרסנית של אלימות מינית.


                                                             שרשרת הכנפיים  של מגנוליה.

                                                        צילום:  סיוון לוי

יעל שרר, -הייתה באירוע וספארה את סיפורה האישי הכואב

ילידת 1982, היא פעילה חברתית מובילה, במאית דוקומנטרית, עיתונאית, בעלת תואר במדעי הרוח והחברה מהאוניברסיטה הפתוחה-ישראל. 

סרטה הדוקומנטרי "כביסה מלוכלכת", שיצא לאור בשנת 2012, זכה להכרה ונחשב פורץ דרך. הסרט מתעד את התהליך המשפטי והאישי המורכב שניהלה שרר במאבק מול אביה שהורשע בהתעללות מינית. בפעם הראשונה בטלוויזיה הישראלית בפנים גלויות, בגילוי לב ובאומץ, מתארת שרר את התהליך שעברה תוך שהיא דורשת פיצוי כספי והכרה על הנזק והטראומה שנגרמה לה תוך שההליך קובע תקדימים משפטיים משמעותיים בנושא פגיעה מינית במשפחה והתנהלות המערכת.
.
במטרה לקדם את נושא זכויות האדם והילד באפריקה, עבדה שרר תקופות ארוכות במזרח אפריקה, בעיקר בטנזניה, בשיתוף עם ארגוני סיוע בינלאומיים בתחום החינוך. כמו כן, שימשה כעיתונאית במדינות דרום אפריקה עבור כלי תקשורת שונים בישראל.
גם כיום ממשיכה שרר לפעול בכלל המישורים לטובת זכויות אדם ונשים. בימים אלה היא מקדמת הצעת חוק שתחייב את כלל בתי החולים בישראל לשנות מהיסוד את מערך הקליטה של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית בחדרי מיון במטרה לשנות מהותית, מעשית ותפיסתית את ההתנהלות הממסדית בנושא זה במערכת הבריאות, בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.

 שרר מכהנת כחברת הוועד המנהל של "אחת מתוך אחת", עמותה שפועלת ללא כוונת רווח ומטרותיה בין היתר להנכיח את העובדה שכל אישה עוברת אלימות מינית, להעלות מודעות לתופעה ולספק פלטפורמה ותמיכה לנשים וגברים שנפגעו מינית.
מזה כשנתיים שרר מנהלת את פרוייקט "רחוב משלה" המעודד קריאת רחובות על שם נשים על מנת להנכיח הישגהן של נשים במרחב הציבורי. הפרויקט כולל דף פייסבוק פופולרי ואתר אינטרנט ומתופעל על ידי צוות מתנדבים ומתנדבות.
מספר קישורים רלוונטיים:משמאל:, הילה רהב.

יח"צ  הילה רהב
מאת:שרית יוכפז עורכת ראשית

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה