Translate

יום שלישי, 15 באוגוסט 2023

סיורי נגב תור ברחבי הנגב - חוזרים לחודשי הקיץ והסתיו. מאת: שרית יוכפז

 

צילום מירי משה

סיורי נגב תור ברחבי הנגב - חוזרים לחודשי הקיץ והסתיו

 

הרשות לפיתוח הנגב ומשרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי מציעה מגוון סיורים מודרכים שיאפשרו הצצה לתרבות, נופים, סיפורים, טעמים והאנשים של הנגב. מטרת הסיורים לחשוף את הקהל הישראלי להיצע התיירותי בנגב, גם בחודשי הקיץ ובמהלך החגים וכל זה במחיר מסובסד של 20 ₪ למשתתף.

 

הרשות לפיתוח הנגב מזמינה אתכם להצטרף ל"נגב תור", סדרת סיורי קונספט מודרכים ליחידים ומשפחות שיתקיימו בערי הנגב במהלך חודשי הקיץ. בין הסיורים: סיורים בעקבות המוזיקה בשדרות, סיורי טעימות באופקים, באר שבע, ירוחם וברהט, סיורים תיאטרליים במצפה רמון, סיורים מיוחדים בנתיבות ועוד. משך הסיורים כ-שעתיים.

סיורים חדשים מתעדכנים כל העת באתר נגב תור. 

מ.מ מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, רו"ח נתנאל כהן: "אנו שמחים להרחיב את מיזם נגב תור שהתחיל כפיילוט בדצמבר האחרון וחשף את הנגב לאלפי מבקרים מכל הארץ. מתחילת הקיץ נחשפו להיצע התיירותי במסגרת התוכנית מאות משפחות ישראליות ואנו מקווים שסבסוד הסיורים הללו והמחיר האטרקטיבי שאנו מציעים עבור תוכן איכותי בנגב, ימשכו לנגב מטיילים נוספים בחודשים הקרובים". 

לכל המידע על הסיורים ולפרטים נוספים חפשו באתר "נגב תור": www.negev-tours.co.il   

אוגוסט:

"ממקלטים לתקליטים" - סיור בעקבות המוסיקה בשדרות -

הרשות לפיתוח הנגב מזמינה אתכם להצטרף לסיור חדש בשדרות, ששמה נודע כעיר המוסיקה. בסיור תטיילו בין תחנות שונות בעיר ותלמדו כיצד ניתן להשתמש בכלי המוסיקה למימוש התפתחות והגשמה אישית, חיבור חברתי וקהילתי וגם להנאה וטיפול בבעיות. בעיר, ממנה יצאה להקת "טיפקס" והמוזיקאים חיים אוליאל ומיכה ביטון תפגשו את מיטב היוצרים ה"שדרותיים" המקומיים, תיהנו מהקצב המקומי וגם תטעמו קצת מהקולינריה השדרותית. 

מתי? 15.8. בשעות 17:30 ו- 19:30.

איפה? בית המייסדים שדרות

עלות: 20 ש"ח

סיור טעימות באופקים

הסלוגן של אופקים הוא "עיר של אנשים", ולא בכדי. העיר שקמה בזכות קליטת עליות רבות יצרה קיבוץ גלויות של ממש שהביא ללכידות חברתית ועיר מתפתחת וגדלה ששומרת על תחושת הקהילתיות והמסורות התרבותיות שלהבסיור תפגשו גם אנשים שפועלים בעיר כבר עשורים לצד יזמים חדשים, תיחשפו להיסטוריה המקומית לצד תהליכי הפיתוח, תפגשו יזמים שהפכו לסיפורי הצלחה מקומיים ותטעמו ממגוון הטעמים הייחודים שבעיר. אופקים נבנתה בשנות החמישים ונועדה לשמש כמטרופולין למושבים והקיבוצים המקיפים אותה.

מתי? 20.8-21.8 בשעה 18:00, 6.9-7.9 בשעה 18:30 

איפה? קולנוע אופקים, אליהו גולומב 9, אופקים

עלות: 20 ₪

 

 עולם קטן - סיור וסדנה בשדרות

 ברחבי העיר שדרות יתרחש סיור עם מדריך מקומי שדגיש את העושר התרבותי המתרחש בה. בסיור תוכלו לפגוש אנשים מכל קצוות תבל ולקחת צעד לקהילות ססגוניות, שמחות ומוזיקליות ואף תכירו מקרוב את הרוקמות האתיופיות, תחשפו לסיפורן האישי ותתנסו בסדנת רקמה ייחודי. 

מתי? 21.8 בשעות 17:30, 19:00

איפה? בית המייסדים שדרות (הרצל 53, שדרות)

עלות: 20 ₪

 

סבא סבתא ובבא בנתיבות

סיור ערב שבו תחשפו לסיפורים של אנשי הדור הישן של העיר, כיצד הם מעבירים את שגרת היום יום שלהם, במה הם עוסקים ומה המאכלים שמבחינתם מאפיינים את העיר נתיבות. תבקרו בבית הכנסת אל גריבה, תעתיק של בית הכנסת העתיק מגרבא שבתוניסיה ותשמעו על הסיפורים העוצמתיים של הבבא סאלי ואלו שהלכו בעקבותיו. הסיור יועבר על ידי נהוראי זוהר, ילד נתיבות העוסק בחינוך וקהילות ופעיל חברתי וחינוכי כבר 15 שנה בעיר.

 

מתי? 27.8.23 בשעה 18:00 

עלות: 20 ₪

איפה: מאפיית שיבולת השרון, שד' ירושלים 18, נתיבות

ספטמבר:

סיור קולינרי ברהט 

הרשות לפיתוח הנגב מזמינה אתכם לסיור קולינרי ברהט, העיר הבדואית הגדולה בישראל והיחידה בעולם. בסיור מרתק שיועבר על ידי ראפת, מדריך תיירות מקומי המחובר לעיר ותושביה, תקבלו הצצה וטעימה לסיפוריה של העיר דרך הרגליים והפה. הסיור יעבור במוקדים מרכזיים ותרבותיים בעיר, ויכלול טעימות אוכל בשוק העירוני ובמסעדות מקומיות כמו הקבביה הראשונה של רהט ומסעדת "המנסף" המגישה את המאכל הבדואי המסורתי. לצד הטעמים והריחות, תשמעו גם על התפתחות העיר ותהליך הפיכתה לעיר מודרנית בה קמו בשנים האחרונות עסקים ומפעלים רבים. 

מתי? 19.9 בשעה 17:30, 22.9 בשעה 11:00 

עלות: 20 ₪

איפה: ההתכנסות ברחבת המתנ"ס

 

 

חיה בסרט- סיור בעקבות הקולנוע הישראלי בירוחם

בסיור תתהלכו ברחובות העיירה ותתעסקו בפערים בין  ירוחם המציאותית לבין ירוחם המופיעה על המסך הגדול. תשמעו סיפורים על השחקנים ששחקו בעיר, תבקרו בקרנות הרחובות מהסצנות המוכרות מ"ביקור התזמורת ועד "סוף העולם שמאלה" ותחשפו למאחרי הקלעים. הסיור יכלול טעימות קלות ויעסוק בשאלה, מה תפקידו של הקולנוע בזירת התרבות הישראלית.

מתי? 7.9.23 בשעה 18:00

עלות: 20 ₪

איפה? פסל הזהות, ירוחם

 

חלום על לחם- סיור אופים ומאפים בירוחם

סיור שבו תחשפו לתרבות המקומית בירוחם דרך המאפיות, האופים והמאפים המיוחדים הנמצאים שם. תלמדו על המסורת מול הקדמה דרך סיפור המאפיה הראשונה, תנורי הפרנה שהיוו בסיס לקהילה בימיה בראשונים ועל הסרט "לחם" שצולם בירוחם המוכר כמיזם חברתי מסקרן של מאפיה שיתופית.

מתי? 8.9 בשעה 09:30, 22.9 בשעה 09:30

עלות: 20 ₪

איפה: מאפיית שיבולת השרון, שד' ירושלים 18, נתיבות

 

סיורים בניחוח בדואי בשוק העירוני בבאר שבע

בסיור תצללו למסע בזמן בין העתיק למודרני, בין העיר למדבר, בסיור שמועבר על ידי מדריכה בדואית שתספר על מסורת עתיקת יומין בעקבות האוכל, שיטות הבישול ושימור המזון בתנאי המדבר החמים, הלבוש המסורתי, כלי האוכל וחומרי הגלם האופייניים למדבר. תגלו גם על תרבותן הייחודית ומקומן המשתנה של הנשים הבדואיות בחברה, תכירו את אורח החיים המסורתי של הבדואים בנגב, כיצד מסתדרים בלי מים ומזון טרי במדבר ומה חשיבות המסחר בשוק הבדואי. תלמדו על הקולינריה השונה ותטעמו משלל מאכלים מקומיים כדוגמת גבינת עפיק מיובשת, פיתה סאג' עם לאבנה, תבלינים מיוחדים, מעמולים לצד קפה בדואי מר ואותנטי ותמר הינדי מתוק. 

מתי? 1.9 בשעות 09:30 ,11:30 8.9, בשעות 09:30, 11:30. 

איפה? תכשיטי חביב, השוק העירוני באר שבע 

עלות: 20 ש"ח


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה