Translate

יום ראשון, 30 בינואר 2022

חמישה הרגלי יופי של בוקר שיעזרו לכם להתחיל את היום באנרגיה הנכונה/מאת שרית יוכפז

 

חמישה הרגלי יופי של בוקר

שיעזרו לכם להתחיל את היום באנרגיה הנכונה


רבים מאיתנו אינם "אנשים של בוקר" ומתקשים לצאת מהמיטה לצלילי השעון המעורר. עם זאת, שילוב של  כמה הרגלי יופי בשגרת הבוקר היום-יומית תאפשר להיראות ולהרגיש טוב יותר כל היום.

לדברי סוזן בוורמן, תזונאית ומנהלת הדרכת תזונה בחברת הרבלייף: " דבר אחד בטוח: אם תתעוררו כעוסים, תיראו כעוסים לאורך כל היום. ופנים שמשדרות סטרס לא מושכות.... לכן, הגיע הזמן להתעורר! מהיום, התחייבו לכלול הרגלים חדשים בשגרת הבוקר, כדי שתוכלו להיראות ולהרגיש במיטבכם."

 

ראיון  עם בוורמן מעניקה טיפים לשגרת יופי מיטבית בבוקר:

·                    הזנה- אל תדלגו על ארוחת הבוקר, היא החשובה ביותר ביום. השליכו לפח את דגני הבוקר הממותקים, הפנקייקים הספוגים בסירופ מייפל והמאפים המצופים בשוקולד. הגוף שלנו צריך לקבל דלק איכותי כדי להתחיל את היום ברגל ימין, וחלבון הוא הדלק מספר אחת שאנחנו זקוקים לו. ארוחת בוקר עשירה בחלבון עוזרת לנו להרגיש שבעים יותר לאורך כל הבוקר. זה חשוב כי זה מונע מאיתנו להתפתות למאכלים הלא נכונים בשעות הבוקר וגם "להתפרע" יותר מדי בארוחת הצוהריים.

  מומלצים למשל: ביצים, יוגורט יווני, או שייק חלבון שמאפשר לצרוך את מנת החלבון והוויטמינים החיוניים גם כשממהרים לצאת מהבית.

·                    לרוויה! את הקפה של הבוקר החליפו בתה ירוק שהוא החלופה הראויה ביותר. לא רק שהוא יעזור להעיר אתכם, נוגדי החמצון שהוא מכיל יעזרו להילחם בנזק הנגרם מרדיקלים חופשיים. זכרו, רדיקלים חופשיים הם הגורם המרכזי להזדקנות מוקדמת, ונוגדי חמצון תורמים להזדקנות בריאה.

·                    נוגדי חמצון -כיון שמה שאנו מורחים על גופנו חשוב באותה מידה כמו מה שאנחנו מכניסים אליו,  הקפידו להשתמש במוצרי טיפוח עשירים בנוגדי חמצון. בנוסף, הוויטמינים C ו-E עוזרים להילחם בנזקים הנגרמים מרדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים נמצאים בכל מקום: בזיהום האוויר אליו אנו נחשפים על בסיס יומי וברבים מהמזונות שאנו צורכים. אפילו הגוף שלנו מייצר רדיקלים חופשיים. שימוש במוצרי טיפוח עשירים בנוגדי חמצון בכל בוקר הוא בגדר חובה: תכשיר ניקוי, טונר, סרום וקרם לחות. שימוש במסנן קרינה הוא חיוני לפני היציאה מהבית בכל בוקר, בכל מזג אוויר.

·                    מים זה טעם החים  -אתם מודעים לחשיבות בשתיית מים ובשמירה על מאזן הנוזלים בגוף, אך האם ידעתם ששתיית מים בבוקר היא חשובה במיוחד? כל שעה בה אתם מנצלים את שנת היופי שלכם היא שעה שהגוף לא מקבל מים. כאשר אתם מתעוררים, הגוף זקוק לנוזלים. כאשר אתם מיובשים, לא תרגישו במיטבכם. אתם עלולים לסבול מכאבי ראש, להרגיש איטיים וגם להראות מיובשים מבחוץ עם קמטים וקמטוטים עמוקים יותר. אמצו מנהג בוקר של שתיית כוס מים גדולה לאחר שאתם מתעוררים. זה לא רק יעזור להרוות את הגוף שלכם, אלא גם יעזור לכם להתניע את חילוף החומרים ולהתחיל את היום ברגל ימין.

·                    תנועה - אם אתם יכולים להתחייב לאימוני בוקר, תוכלו ליהנות מהיתרונות שלהם לפני השינה. הקדישו זמן לטיול בוקר נמרץ, לשחיית כמה בריכות או אפילו לכמה הקפות אופניים מסביב לשכונה. פעילות גופנית בבוקר עשויה לשפר את איכות השינה בלילה. וזכרו, השימוש במונח "שנת יופי" אינו מקרי.

מעבר לכך, אין כמו הזוהר שאחרי האימון כדי להעניק מראה צעיר וזוהר בתחילת היום. לכן, נסו שלא להתפתות ללחיצה על כפתור הנודניק של השעון המעורר, מקמו את השעון רחוק מהמיטה כדי שתצטרכו לקום כדי לכבות אותו. זה אולי נשמע קשה לביצוע, אבל ברגע שתתחילו להעריך את התועלות אתם תשמחו שעשיתם זאת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה