Translate

יום חמישי, 27 במאי 2021

העד הבלתי נראה סרטו של סטפנו מורדיני . מוקרן מהיום בבתי קולנוע בארץ מומלץ סרט מתח .מאת שרית יוכפז

 
העד הבלתי נראה

סרטו של סטפנו מורדיני

 

אדריאנו, איש עסקים מצליח ונשוי, מתעורר ולצידו גופתה של לאורה, המאהבת שלו. החדר נעול מבפנים ואין סימן לנוכחות אדם נוסף. כשהוא עם הגב לקיר, נדרש אדריאנו להוכיח את חפותו בזמן הקצר שניתן לו.

״העד הבלתי נראה״ הוא מותחן מבריק הטווה נגד מחוגי הזמן רמזים, השערות ופרטים קטנים לתמונה אחת מפתיעה. לא תוכלו להסיר ממנו את העיניים.

סרט הפתיחה של שבוע הקולנוע האיטלקי 2019.

 

טריילר  https://youtu.be/kWORks5Q7fs

 

במאיסטפנו מורדיני Stefano Mordini

תסריט : סטפנו מורדיני ומסימילאנו קטוני

עריכה: מאסימו פיאוצ'י

צילום: לואיג'י מרטינוצי

מוסיקה מקורית: פאביו בארוברו

הפקה: רוברטו ססה

שחקנים

אדאינו דוריה :ריקארדו סקאמרצ'ו,

לאורה ויטאלה: מרים ליאונה

תומאסו גארי : פבריציו בנטיווליו,

וריגיניה פררה: מריה פייאטו

סוניה : שרה גארדינאטלי

פאולו: ניקולה פאנלי

סוכן חקירות : סרג'יו רומנו

עורך דין: פאולה סמבו

דניאל גארי: ג'ראדו דה בלאסיו

 

 

 

איטליה 2018. איטלקית, תרגום לעברית ואנגלית. 102 דקות.

הסרט בהפקת וורנר ברוס מופץ בישראל על ידי סרטי נחשון החל מה27 למאי

בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

 

 

 

הבמאי סטפנו מורדיני

 

איש תעשיית הקולנוע האיטלקית מ - 1990, החל כמפיק בפועל והמשיך כבמאי. סרטיו זכו לפרסים בפסטיבלים באיטליה ובעולם. ב - 1996 הוצג בפסטיבל ונציה סרטו הקצר "הגנבים". בשנת 2000 יצר 2 סרטים דוקומנטריים ואחריה סדרת סרטים על גלובליזציה.

"פרובינציה מכנית", הסרט העלילתי הארוך הראשון שכתב וביים הוצג בתחרות בפסטיבל ברלין בשנת 2005.

בשנת 2016 נבחר סרטו "פריקלס השחור" לפסטיבל קאן, והוקרן בהצלחה במסגרת היוקרתית "מבט מסוים". הסרט עפ"י נובלה מאת ג'יוזפה פרנדינו, בכיכובו והפקתו של ריקדו סקאמרצ'ו זכה לשבחים רבים. שני סרטים שיצר אחרי "העד הבלתי נראה" נמצאים בשלבי פוסט הפקה: "הם מסתובבים" עם ולריה גולינו וסטפנו אקורסי ו"הבוגדניים" עם ריקרדו סקאמרצ'ו ואדריאה מסטאנדריאה (כוכב "זרים מושלמים").

ביקר בישראל לרגל הקרנות הסרט כסרט הפתיחה של שבוע הקולנוע האיטלקי האחרון.

סטפנו מורדיני מעריץ את מוזיקאי הג'ז צ'ארלס מינגוס וחובב רכיבת אופניים.

 

 

 

השחקנים

 

ריקרדו סקאמרצ'ו

 

אחד הכוכבים הגדולים באיטליה, הופיע בעשרות סרטים וסדרות טלוויזיה שזיכו אותו בפרסים רבים ומועמדויות רבות. החל את דרכו בתפקיד קטן בסרט "קסם נעורים" ומשם החלה הפריצה הגדולה. בשל שליטתו באנגלית וצרפתית הופיע בסרטים רבים בשתי שפות אלו. בין הסרטים: "לרומא באהבה" של וודי אלן, "גוף שלישי" של פול האגיס עם מורן אטיאס, "ג'ון וויק 2" לצידו של קיאנו ריבס, בסדרות "מומחה לכלום" של עזיז אנסרי ו"האישה בלבן" ובסרטו של ג'יובני ורונסה "המדריך לאהבה" לצידו של רוברט דה נירו. בצרפתית שיחק בסרט על חייה של הזמרת דלידה בתפקיד אורלנדו האח והמפיק, בסרט "פוליס" של מייוון ובסרט "המתרגמים". כיכב גם בסרטו של אבל פררה על חייו של הבמאי פאוזוליני בתפקיד נינו דאבולי, בן זוגו והשחקן האהוב. בנוסף הפיק עד היום 8 סרטים וביניהם הסרט "דבש" אותו ביימה השחקנית ובת זוגו באותה עת, ולריה גולינו.

 

 

מרים לאונה

 

מיס איטליה לשנת 2008  ובהמשך גם מיס סינמה. בזכות כשרונה ויופייה הכובש הופיעה בסרטים איטלקיים רבים. מוכרת בארץ לצופי הוט בזכות תפקידה כורוניקה קסטלו בסדרה 1992, 1993 ו 1994 מאת יוצרי גומורה ולצופי יס בזכות תפקידה בסדרה מדיצ'י מאת יוצרי תיקים באפילה (לצידו של דסטין הופמן).

 

 

פבריציו בנטיווליו

 

אחד השחקנים העסוקים באיטליה בקולנוע תיאטרון וטלוויזיה. עבד עם גדולי היוצרים באיטליה ולזכותו שתי זכיות ותריסר מועמדויות לפרס דויד דונטלו, האוסקר האיטלקי.

זכור מתפקידו הראשי בסרט "הון אנושי" של פאולו וירזי שזיכה אותו במספר פרסים. הופיע לצד ג'ון טורטורו בסדרת הטלוויזיה עפ"י הספר "שם הורד".

הופיע מספר פעמיים לצד רוברטו סקאמרצ'ו. השניים חולקים גם את עובדת היותם בעבר בני זוג של השחקנית והבימאית המוערכת ולריה גולינו.

 מומלץ מרתק.

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה