Translate

יום שישי, 18 בדצמבר 2015

חוויה רב חושית בעכו העתיקה, באולמות האבירים ובהפורדום: סעודה לילית לאור לפידים, מופע תיאטרון בשתוף הקהל, מרוצי סוסים ועוד .מאת: שרית יוכפז

חוויה רב חושית בעכו העתיקה, באולמות האבירים ובהפורדום: סעודה לילית לאור לפידים, מופע תיאטרון בשתוף הקהל, מרוצי סוסים ועוד .
מעכשיו בכל ליל שלישי וליל חמישי. החל ב-24  בדצמבר, 2015
קהל רב הגיע אמש לפתיחת מיזם התיירות החדש בעכו העתיקה: החוויה הצלבנית .
כולם  התאספו תחילה בחדר האוכל הצלבני שם החל הארוע .  בין הבאים: שר התיירות מר יריב לוין ,ראש העיר עכו מר שמעון לנקרי ,יו"ר דירקטוריון החברה לפתוח עכו העתיקה  מר אמיר סולרסקי , חברי מועצת עיר וחברי דירטוריון החברה וקהל רב .

שר התיירות מר יריב לוין פתח את ארועי החוויה התיירותית החדשה בעכו.
מיזם של החברה לפתוח עכו העתיקה בראשותו של דודו הררי.                                                    צילום:אלכסנדר דבורק. 
                                         בתמונה שר התיירות .מר יריב לוין  ומאחור דודו הררי.        
בדבריו אמר השר:
"החוויה הצלבנית היא נדבך נוסף בהפיכתה של העיר עכו למוקד תיירות מרכזי  בישראל, המושך מאות אלפי תיירים מהעולם כולו. משרד התיירות השקיע משאבים  רבים  על מנת ליצור ארוע מיוחד המשלב תרבות וחוויה קולינרית עם ביקור באתריה ההסטוריים של העיר.
זוהי תוספת חשובה המעצימה את הבקור בעכו והופכת אותה לאתר חובה לכל ישראלי ולכל תייר המבקר בארץ " .
 ראש העיר מר שמעון לנקרי אמר בדבריו : "יש לדחוף קדימה את התיירות בעכו כי לעכו יש מה להציע. ישן וגם חדש. מוקדי משיכה  תרבותיים ותיירותיים  שאין כמותם  בישראל. בין האתרים מנה לנקרי גם את : תל עכו , הפארק האתגרי והפארק הבוטאני . "

דודו הררי , מנכ"ל החברה לפתוח עכו העתיקה, הודה גם לשף שבישל את הארוחה הטעימה בנוסח ימי הביניים – איתן קיזלר , וכן לחוות דובי – האחראים על אילוף הסוסים והמופע בהיפודרום  וכן לאלברט עמית – חברת הנהול של עכו העתיקה והמפיק בפועל חליל אסקרי.
לדברי הררי החברה שוקדת היום ליזום ולפתח חוויות ואטרקציות ייחודיות , כגון : קו שייט חיפה עכו – עכו חיפה , שייפתח לקראת חג הפסח הקרוב .

                                                 רקדנית בטן במופע 
החל ב-24  בדצמבר 2015, ובכל ערב שלישי וחמישי בשבוע, יתקיים בעכו העתיקה משתה לילי וסעודה כיד המלך, בנוסח ימי הביניים, מלווה בריקודים ושירים בהשתתפות שחקני תיאטרון עכו .

בחדר האוכל הצלבני אשר במצודה ההוספיטלארית, תתקיים הסעודה. ארוחה עם הידיים (ללא סכו"ם) עם גביעי יין ובירה. הארוחה תוגש על ידי מלצרים מזמרים לבושים בבגדים ססגוניים ברוח התקופה.

המלך ריצ'ארד לב ארי ורעייתו ברנגריה, יקבלו את פני הבאים לנשף ההכתרה.  כידוע , בשנת 1191 לספירה, לאחר מצור של כשלושה חודשים, ריצ'ארד לב ארי כובש את העיר עכו חזרה מידי המוסלמים. בנשף ההכתרה של המלך מופיעה גם ...רקדנית בטן .. מוסיקה מזרחית לצד מוסיקה מערבית , מוסיקה של המאה העשרים לצד מוסיקה ימי-ביניימית ובארוקית .

המצודה ההוספיטלארית, בה מתקיים הארוע היא מערכת של מבנים צלבניים הכוללים ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המערכת כוללת אולם גדול ששימש כחדר אוכל והתכנסות של האבירים וכבית החולים של המסדר ההוספיטלארי.
ההוספיטלארים היו מסדר צבאי שנשא על דגלו טיפול בחולים בארץ הקודש ושמירה על בטחונם האישי של הצליינים שהגיעו לבקר בארץ .

בסוף הארוחה, בהיפודרום, יתקיימו קרבות של אבירים על הקרקע ועל סוסים. הלוקחים חלק בקרבות ,עברו אימון  מיוחד אצל מיטב מאמני קרבות הסוסים באירופה. הקהל יהיה שותף לחוויה וייקח בה חלק, ניתן יהיה לעודד אבירים באמצעים שונים  להצלחת הקרב  .

השחקנים המשתתפים בפרוייקט הם שחקני תיאטרון עכו .  
הבמאי שאחראי על המופע הוא ברק בן דויד
להלן רשימת המשתתפים :

תחיה סולימן ,מוטי תמם ,מיסרה מסרי, מונה מסרי, אלמוג רוזנו, אברהים קאדורה, סאפאא חתחות, עלי אסדי, שרון מויאל,עלי עלי, סיון ברדה, ח׳ליל קאדורה, טריסה נעמי אלחנון, איהאב חסקיה.


 ניתן יהיה לרכוש כרטיסים בקופת האתר ברוחב וייצמן 1 בעכו ובטלפון 04-9956708 

עלות כניסה  200 ₪ למבקר. מה24 בדצמבר בכל שלישי וחמישי.
המיזם הינו קבוע וניתן להזמין מקומות מראש.  

צילום: יחסי ציבור  .

 מאת:   שרית יוכפז

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה