Translate

יום ראשון, 27 באוגוסט 2017

סיורי סליחות מרגשים ברובע היהודי בירושלים מאת: שרית יוכפזקרדיט : יוסי זמיר
סיורי סליחות מרגשים ברובע היהודי בירושלים

לקראת חודש הרחמים והסליחות, החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים מזמינה אתכם להתרגש מסיורי ופיוטי סליחות בנופה הקסום והמיוחד של העיר שחוברה לך יחדיו, ולצעוד בסמטאות רוויות הכיסופים והגעגועים
התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.
מימין: טל מרום. שרית יוכפז והרצל בן ארי

מתחילת חודש אלול ועד יום הכיפורים, ימי ההתחדשות והסליחות, רחובותיה הציוריים של העיר העתיקה בירושלים מתמלאים ישראלים שבאים לטעום את קדושת העיר במלוא הדרה, ובאלפי מתפללים המגיעים מהארץ ומהעולם לשאת תפילותיהם.
באווירת ימי הסליחות החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים תקיים סיורים מרתקים ותעניק חוויה ייחודית בנתיבי מנהג אמירת הסליחות בין כתלי הרובע היהודי ועל אבני הדרך ספוגות הרגש וההסטוריה עליהן צעדו מלכי ונכבדי העיר.
התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.
מדריכי החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי, המכירים את הרובע על פינותיו החבויות והסודיות, ילוו את המבקרים במסע מרתק בסיור שמתחיל בשער ציון או במרפסת ליד תחנת הקמח במשכנות שאננים וממשיך הלאה אל הסמטאות הציוריות המלאות בצלילי פיוטים, בין הקמרונות הישנים, בתי הכנסיות ועתיקותיה המיוחדות של ירושלים.

התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.

בין השאר, הסיורים יחלפו על יד בית כנסת הרמב"ן-  שם יסופר על כמיהתו של הרמב"ן לירושלים, משם גם יצפו ויתפעלו המבקרים מהתאורה הלילית החדשה של בית כנסת  החורבה. יטפסו אל גגו, לתצפית 360 עוצרת נשימה על העיר העתיקה שם יסופר על חורבן והתחדשות, נפילה ובנייה מחדש. אחרי שישאפו אוויר פסגות ירדו המבקרים אל פרויקט הפסיפסים החדש בקרדו, וימשיכו אל מסתרי הרובע  ההרודיאני, בו יפסעו בבתיהם המרשימים של הכוהנים ואצולת ירושלים של ימי הבית השני. 

התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.

שם, ייהנו מהמשך תערוכת "Jerusalem moments", המוצבת לאורך הקרדו והרובע ההרודיאני של הצלם עזרא לנדאוהחברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי מזמינה את הקהל הרחב לתערוכה חדשה שתפתח השבוע ברובע ההרודיאני ובקארדו הפתוח לציון 50 שנה לאיחוד העיר. התערוכה מציגה 50 תמונות בגדלים שונים המתארות 50 רגעים ירושלמים ייחודיים שצילם האמן עזרא לנדאו. התמונות עוסקות באיחוד – רגעים ירושלמים מיוחדים היוצרים חיבורים מעניינים בין עולמות שונים.

התמונה של ‏נדיה היבא‏.

עזרא לנדאו – צלם רחוב מוכר עלה לארץ מצרפת לפני 29 שנה והתיישב בירושלים. 'רגעים ירושלמים' הינה תערוכתו השביעית. בילדותו ספג אמנות בבית. הוריו עסקו בציור וצילום והיוו סוג של גשר בין העולם החילוני לעולם הדתי. עזרא הילד ספג הכל. כשעלה לארץ עם בני משפחתו כבר ידע לנדאו שאת המצלמה הוא לא עוזב. הוא מעולם לא למד צילום ואת הידע האמנותי והטכני שלו רכש בכוחות עצמו. גם את ההרגשה שיהיה אמן הוא זוכר היטב. "תמיד הייתי צופה שמסתכל על דברים מהצד בוחן אותם ומנסה למצוא נקודה מיוחדת בה נפגשים אנשים ונעשים חיבורים מעניינים וזה קורה לרוב בירושלים וגם ברחבי הארץ" מספר לנדאו.


הסיור יימשך בין הסמטאות אל  הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון - הסמוך לכותל המערבי והדרומי, משם היו עולים המתפללים אל הר הבית, ויזכרו ברגע המכונן של שחרור ירושלים בדורנו, בתערוכת "לגעת ברגע" לכבוד שנת החמישים שנה לירושלים שם ידמיינו את ימי ההתחדשות והסליחות, בעבר ובעתיד, למרגלות המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. הסיור יסתיים בתפילה לימים טובים בכותל המערבי- עם המוני בית ישראל.
התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.


המבקרים יהנו במהלך הסיור מפינת קפה ומאפה, ויפגשו פייטן ירושלמי, שיספר על חוויותיו מבתי הכנסת הגדולים של העיר, וילווה את משתתפי הסיור לחוויה לילית מרגשת על ידי פיוטי סליחות מרגשים של העדות השונות, בנעימות מלאות געגוע והתחדשות.
אהבתי את התערוכה "Jerusalem moments", המוצבת לאורך הקרדו והרובע ההרודיאני של הצלם עזרא לנדאו.


בכניסה לגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון הסמוך לכותל המערבי והדרומי, משם היו עולים המתפללים אל הר הבית, חיכתה לנו הפתעה מוזיקלית.
אוריאל בן יצחק, פייטן ירושלמי, שר פיוטי סליחות מרגשים .  המדריכה  רחל כהן. ליוותה אותנו בסיור סליחות.


התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.


סיורים לפרטיים יצאו מהמרפסת ליד תחנת הקמח במשכנות שאננים בימי חמישי ה- 7.9.17 ו- 14.9.17 וביום רביעי ה- 27.9.17, בשעה 21:00 ויארכו כ-3.5 שעות. מחיר לאדם בודד: 70 ₪.

התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.


Yehuda Peretz Barel
 היה לפני שנים בן של כומר התגייר גר בירושלים נשוי לישראלית ויש להם ילדים  יליד מקסיקו. עורך סיורים  וסדנאות  ומנגן על גיטרה  יש לו עסק הנקרא: תפארת  ברובע היהודי ליהודיקאה 

בנוסף, ניתן לתאם סיורים לקבוצות של עד 40 איש במחיר מיוחד.
מספר המקומות מוגבל, ההרשמה לסיורים היא מראש, דרך אתר האינטרנט של החברה לפיתוח הרובע היהודי,


בכתובת: www.rova-yehudi.org.il , או במוקד התיירות, בטלפון:  4987* 
קרדיט צילום:  דויד יוכפז.
הייתי בסיור    חוויה לנפש  לקראת הימים הנוראים ראש השנה ויום כיפור . קדושה באוויר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה